Beergeek Bar 03.08.2018

Tak jsme si včera udělali radost a narazili jsme hned dvě belgické legendy, z kohoutu číslo 2 nyní teče Rodenbach Caractère Rouge, jeden z nejlépe hodnocených Red Flanders Ale na světě, který zrál na hromadě malin, brusinek a třešní. Pod číslem 4 s logem růžového slona nenajdete nic jiného než sladký belgický ale Delirium Tremens od pivovaru Huyghe Brewery, který se u nás na čep dostal poprvé.

Beergeek Bar 06.07.2018

Ke dnešní sváteční příležitosti narážíme hned dva samospádové soudky od oblíbeného plzeňského pivovaru Raven a to příjemnou dvanáctku Raven 12 a malinové berliner weisse Framboise.

Beergeek Bar 04.07.2018

Svátky za dveřmi, tak si dáme na čep nějaké sváteční pivko: volba padla na De Struise Brouwers Randolique – Bourbon Barrel Aged. Tento Beglian Tripel s ovsem a javorovým sirupem zrál s kávovými boby Coffee Matubu v barelech po bourbonu a k tomu byl navíc ještě za studena nachmelený.

Přijde vám to nezvyklé? To tak často bývá u kooperačních piv. Toto je výsledkem spolupráce s Novare Res Bier Cafe a Liquid Riot Bottling Company (Portland, Maine, USA) a jedná se o speciální várku k výročí jmenovaného Bier Café.

Beergeek Bar 03.07.2018

North Brewing Co Pale Citra & El Dorado – novinka na dnešní den. Výrazně sladce ovocný ejlík ve stylu New England, tedy s nízkou hořkostí, chutí po tropickém ovoci a typickým zákalem. Díky nízkému obsahu alkoholu se dá snadno pít v horkých dnech (4.1%).

Beergeek Bar 27.06.2018

Extraomnes Imperial Zest je náš nový přírůstek na čepu, který doputoval až ze severoitalského Marnate (nedaleko od Milána).

Jedná se o velmi silný Saison s příjemným esterovým profilem, s tóny grapefruitu a jemnou kořenitostí. Tělo je hodně prokvašené, takže i dozvuk je sušší a vyváženě hořký.

Beergeek Bar 13.06.2018

Lindemans Cassis je zpět na čepu! 😍 Jedná se o tmavě fialové pivo s růžovou pěnou na bázi lambiku s velkým množstvím macerovaného černého rybízu. Cassis nápadně připomíná víno – pro mnohé víc než pivo. Chuť je nenapodobitelná: intenzivně sladce ovocná, s příjemnou kyselostí a sušším dozníváním. Dokonale se hodí ke sladkým dezertům, nebo jen tak na popíjení – i díky nízkému obsahu alkoholu (3.5% ABV) se ho dá vypít hodně. 🍷🍷🍷

Beergeek Bar 11.06.2018

Matuška Wet Hop Pale Ale: Na čepu máme osvěžující novinku z pivovaru Matuška. Jedná se o American Pale Ale, 11° Plato a 4.7 % alkoholu. „Wet Hop“ značí použití čerstvého hlávkového chmelu Cascade z Německa. Lehké a svěží pivo.

Beergeek Bar 04.06.2018

Speciální archivní sud Pivovar Clock Sarah právě na čepu! Zrání v sudu pivo zakulatilo a vyladilo, hořkost skoro odezněla a pro nás, milovníky sladkého, je tu úžasné pivo, které připomíná anglické Barley Wine. Vyšší obsah alkoholu Sarah předurčuje, aby bylo podávána jako dezert na závěr večera. ❤

Beergeek Bar 26.05.2018

Pro velký úspěch Kriekenlambiek od De Geuzen van Oud Beersel dnes narazíme na anglickou ruční pumpu Oud Beersel Oude Faro, faro je milovníky spontánně kvašených belgických piv často vnímáno negativně, kvůli přehnané sladkosti velké části běžně dostupných zástupců stylu, oud beersel faro ovšem nechává přidaný tmavý cukr náležitě prokvasit a tak zůstane pouze lehká chuť karamelu a kandovaného ovoce.
Po velké včerejší rošádě najdete na čepu mnoho dalších novinek jako Brouwerij de Molen Bommen&Granaten, To Ol Dangerously Close to Stupid nebo First Order Brewing Saline Bramble a Kokodákalapagus.

Beergeek Bar 23.05.2018

Na léto si nemusíme ještě pár týdnů počkat. Léto dorazilo do našich lednic s předsthem! V lahvích i na čepu, žhavá novinka Sibeeria Craft Brewery Léto 2018 😍 Lehká a osvěžující letní Session IPA, 12°, 4.5% ABV.

Na co čekáte? Pojďte ochutnat! 😉

Beergeek Bar 22.05.2018

Další poklad v nabídce. Tichý lambik je tradiční podoba oblíbených historických belgických piv, není žádným způsobem dosycován a tak může vyniknout jeho osvěžující intenzivní chuť. Nyní u nás najdete Kriekenlambiek od pivovaru De Geuzen van Oud Beersel vyrobený s 400 gramy višní na litr a čepovaný anglickou ruční pumpou přes sparkler, aby se nadýchal a vynikl. To nejlepší ze všech světů!

Beergeek Bar 17.05.2018

17. května nemusí Norové do práce. Slaví totiž významný státní svátek: Grunnlovsdagen, Den ústavy. Dnes je to již 204 let, co byla přijata norská ústava a kdy byl Kristián Frederik zvolen norským králem.

Norové po celém světě slaví tento svátek tradičními průvody, často v krojích, s vlajkami a zpěvem. Tento den se konzumují také tradiční pokrmy – losos či pstruh na pobřeží, sušené maso či sladká kaše ve vnitrozemí. V Norsku se připíjí na tento svátek najčastěji koňakem.

V BeerGeek Baru máme slabost pro norská piva a protože máme rádi i naše norské štamgasty, připojili jsme se symbolicky k oslavě Grunnlovsdagenu.

Na čepu je dnes pětice piv od Nøgne Ø Det Kompromissløse Bryggeri A/S:

– Nøgne Ø Imperial Brown Ale
– Nøgne Ø RAW (Peated Farmhouse Ale)
– Nøgne Ø New World (India Pale Lager)
– Nøgne Ø Gjertruds Vintervarmer (Doppelbock)
– Nøgne Ø The Craic (Blackberry Porter)

a k tomu jedno české pivo:

– Pivovar Raven/Koma New Norway IPA.

Beergeek Bar 14.05.2018

Lehké britské golden ejly, session IPAs a bittery jsou do tohoto počasí úplně nejlepší. Nízký obsah alkoholu, výborná chuť a skvělá pitelnost, kterou ještě umocňuje čepování z anglického CASKu. Dnes jsou na čepu Union’Hop a So’Hop a další jsou připraveny k naražení. 🙂

Beergeek Bar 11.05.2018

Dnes na čepu To Øl Mr. Brown 2018 Edition. Intenzivní a plné tělo imperiálního stoutu, který byl vařený s kávou a dozrával v sudech s cedrovým dřevem a s dubovými hoblinami macerovanými v koňaku. To prostě musíte mít!

Beergeek Bar 10.05.2018

Pivo Falkon má dnes na čepu hned trojí zastoupení. Kromě výborného Extra Stoutu jsou to také dvě novinky: Falkon Experimental IPA, která obsahuje dva experimentální žatecké chmely (5193+5571) a Falkon Sourberry #3 Raspberry Gose, třetí ze série slaných a ovocných kyseláčů.

Beergeek Bar 19.04.2018

Další specialita u nás na čepu! Dneska je to společná várka Brouwerij de Molen + Brouwerij Kees + Marble Brewery Good, Bad & Ugly. Pivo bylo uvařeno ku příležitosti 20. výročí třetího jmenovaného pivovaru. Jedná se o Dark Strong Ale se speciálními ingrediencemi. Obsahuje čínský uzený čaj Lapsang Souchong, zázvor, badyán, med a žluté chilli papričky Madame Jeanette. Vynikající pivo!

Beergeek Bar 18.04.2018

USA, Indiana, Hammond; adresa Oakley Ave 5401. Pokud se sem vydáte, najdete cihlovou budovu a v ní pivovar 18th Street Brewery, který proslavily zejména výborné imperiální stouty a americké IPA. Dva ejly podle receptů tohoto pivovaru uvařené v Německu v rámci projektu American All-Stars Brewing Company dorazily do BeerGeek Baru. První je již na čepu, druhý bude co nevidět. 🙂

Existential Acclivity je New England IPA, 14°, 5.9% ABV, s čtveřicí chmelů BRU-1, Vic Secret, Simcoe a Centennial.

Fayette Express je American Pale Ale, 11°, 4.6% ABV s chmely Simcoe, Cascade a Amarillo.

Beergeek Bar 17.04.2018

Drink Moor Beer!!! Anglický pivovar Moor je opět na čepu v BeerGeek Baru s čerstvou zásilkou piv. A není důvod je skladovat, hned jdou na čep, jedno po druhém. A anglický ejl, zejména typu best bitter, patří na CASK. Dneska jsou tam hned dvě piva. A obě čepujeme i do půllitrů. 🙂

Moor Dead Punk All Dayer je u nás poprvé, naopak Moor Revival už jsme měli i v minulých letech. Vždy patřil k těm nejoblíbenějším. Pojďte se přesvědčit.