Pivnice Schrott 29.07.2019

Dnes bude na čepu poslední sud pilotní várky našeho nového 11° ležáku prostě nazvaného dle stylu – Pils. Jedná se o klasického zástupce českého světlého ležáku střední až vyšší hořkosti, který vás nižším obsahem alkoholu neunaví a nejen v létě krásně zažene žízeň.
Drtivá většina této várky se vypila pod kódovým označením „Sobáš“ na jednom východoslovenském mezinárodním multižánrovém festivalu, tak máte poslední šanci tento Pils okoštovat.
A kdo to nestihne, tolik smutnit nemusí, od září by pivo mělo být ve stálé nabídce.

Pivnice Schrott 17.07.2019

Schrott Brewing Company uvádí…

Grisette 11°
Dnes vám s radostí představujeme další letní novinku – pivní styl Grisette. Původně se toto pivo, které je profilově podobné Saisonu, je však nižší stupňovitosti i obsahu alkoholu, vařilo v nejzápadnější části Valonska v provincii Henegavsko pro tamní horníky. Grisette je osvěžující svrchně kvašené pivo s aroma koření, ovoce a pomerančové kůry, které jsme obohatili naším oblíbeným komplexním chmelem Mosaic.

Brzy bude také v lahvích s etiketou v novém designu.

Pivnice Schrott 09.07.2019

Díky spolupráci Schrott Brewing Company a Hradního pivovaru Hustopeče vám dnes představujeme první letní novinku – Summer Ale 11°, světlé lehké pivo nižší hořkosti, s tóny angreštu a grepu v chuti za doprovodu květinového a svěžího ovocného aroma australské chmelové odrůdy Topaz a novozélandské Nelson Sauvin.

Pivnice Schrott 14.06.2019

Na dnešek jsme pro vás nachystali jeden návrat z domácí produkce Schrott Brewing Company – Rauch Helles 12°!
Pivo vychází z našeho Helles Bells, avšak polovinu světlého plzeňského sladu jsme nahradili německým nakuřovaným sladem ze světoznámé bamberské sladovny Weyermann Specialty Malts. Stavte se ochutnat Rauch Helles inspirované pivy z hornofranských pivovarů.

A taky máme spoustu lahváčů, abyste snáze přežili víkend.

Pivnice Schrott 09.05.2019

Dnes vám představujeme další domácí novinku z produkce Schrott Brewing Company, starý německý pivní styl Gose, který se vařil již v hlubokém středověku v okolí města Goslar, moderní pojetí oživily pivovary v Lipsku. Pivo jsme vařili v pivovaru Mendelovy univerzity a je jej doslova jen pár soudků.

Jedná se o svrchně kvašené lehké pivo s velkým podílem pšeničného sladu a s přidáním koriandru a soli. Pivo se také vyznačuje osvěžující kyselostí díky cílenému snížení pH užitím bakterie Lactobacillus Plantarum.

Pivo je právě naraženo a dnes vyčepujeme pouze jeden malý soudek.