Pivnice Prádelna 24.10.2017

Čtvrtek: Květnice APA 13° z tišnovského Pivovaru Květnice.

Světlé, svrchně kvašené pivo, chmelené výhradně americkými chmely. V tomto případě Columbus a Citra, což jsou osvědčené a mezi pivovarníky velmi oblíbené odrůdy. Zatímco Columbus dodává pivu potřebnou kořenitou hořkost, Citra se v něm projevuje příchutí limetky, manga, grepů s nádechem tropického ovoce. Stupňovitost byla zvolena na horní hranici intervalu typického pro tento styl a to 13% EPM. Hořkost, pak střední intenzity.

Pivnice Prádelna 12.10.2017

Pivnice Prádelna 12.10.2017

Čtvrtek:

Primátor Špringl z pivovaru Primátor.

O pivu říkají: „Pivo uvařil náchodský sládek dnes již poměrně vzácným postupem na 3 rmuty. Výsledkem je středně prokvašený ležák zlaté barvy, ušlechtilé hořkosti a s obsahem alkoholu 4,5% obj. Uvařením chmelové pivní novinky ŠPRINGL jsme chtěli složit poctu po staletí trvající tradici pěstování chmele na našich vlastních chmelnicích v Polepských Blatech. Jmenovitě člověku, který celý svůj život chmelu zasvětil a díky němuž máme v pivovaru k dispozici to nejlepší české zelené zlato. Světlý ležák nese jméno Ing. Vladislava Špringla, nositele titulu Rytíř Chmelařského řádu, uděleného významnou mezinárodní institucí založenou v roce 1371 v Dijonu.“

Pivnice Prádelna 21.09.2017

Pivnice Prádelna 21.09.2017

Ve čtvrtek Svatováclavský pšeničný speciál z Lobkowicz釀酒廠.

K jeho výrobě se používá minimálně jedna polovina sladu připraveného z pšenice. Je charakteristický osvěžující kořeněnou a ovocnou chutí, světlou až slámovou barvou s neprůhledným zákalem, který způsobuje živá kultura rozptýlených pivovarských kvasinek, a příjemnou kvasnicovou vůní. Má bohatou pěnu a silný říz. Tak přijďte ochutnat. 😉

Pivnice Prádelna 31.08.2017

Pivnice Prádelna 31.08.2017

Čtvrtek – Sternberg světlý ležák.

Světlý ležák zlatavé barvy, plnější chuti, středního zákalu, intenzivnější hořkosti s příjemným dlouhým dozníváním a jemné bohaté pěny. Vařeno klasickou technologií, doba zrání piva minimálně 30 dnů.

Pivnice Prádelna 02.08.2017

Zítra opět něco „very special“ 🙂

Mazák 13° Single Hop Ale Azacca

Mazáci píšou: Již několik dní můžete v pivnicích a pivotékách spatřit další jednochmelový počin, který byl uvařen z amerického chmele Azacca. Ten je pojmenován po haitském bohu zemědělství a produkuje výrazné aroma po tropickém ovoci.

Tak přijďte ochutnat. 😉

Pivnice Prádelna 20.07.2017

Pivnice Prádelna 20.07.2017

Ve čtvrtek: Vídeňský speciál z námi oblíbeného pivovaru Květnice. Ten o pivu říká:

Pivo je jantarově – měděné barvy, pro které je charakteristická nasládlá, sametově – hebká sladovost, s oříškovými podtóny a s příjemným kořeněným dozníváním. V ústech zanechává příjemný krémový pocit. Všechny tyto chutě dodává pivu speciální, tzv. vídeňský slad, který je v sypání zastoupen více než polovinou.