Na Božence 17.10.2017

Dnes v úterý bude na trojce MALEŠOV DESÍTKA. Plná sladovou chutí, lehká v alkoholu, příjemně hořká.
První receptura uvařená ve vlastní varně.
K výrobě použili světlý slad společně s chmelem Žatecký poloraný červeňák.
Stupňovitost EPM: 10°
Hořkost IBU: 37,5
Obsah Alkoholu: 4,5%.

Na Božence 16.10.2017

V pondělí bude na trojce STERNBERK 11°, 4.7%, světlý ležák zlatavé barvy, plnější chuti, středního zákalu, intenzivnější hořkosti s příjemným dlouhým dozníváním a jemné bohaté pěny. Vařeno klasickou technologií, doba zrání piva minimálně 30 dnů.

Sternberk je vadný, narážíme proto SOBĚŠICKOU JEDENÁCTKU, 4.7%, 30 IBU.

Na Božence 10.10.2017

Právě narážím, na trojce bude NĚŽNÁ BÁRA, svrchně kvašený světlý speciál pivovaru Chomoutov.

Kompozici čtyř sladů a kombinaci evropských a amerických chmelů. Jantarová barva, plné tělo, kulatost žitného sladu, ořískové tóny a suchý dozvuk. Typická pravá chmelová hořkost ladí s chutí a vůní citrusů amerického chmele. Pitelné pivo naladěné k dlouhému vychutnávání.
13,3° – 5,5% obj. alk. – 33 IBU.

Na Božence 22.09.2017

Dnes v pátek bude na trojce zajímavý okošt a to omezená edice HAUSKRECHT PH 13 BLACK FLEK. ŽIVÉ NEPASTERIZOVANÉ NEFILTROVANÉ PIVO z Brna, 13°, 4,8% vol.

„Ikonou a pravzorem všech řemeslných a hostinských pivovarů nejen u nás byl bezesporu pivovar U Fleků. Vždyť který hostinský pivovar na světě může tvrdit, že vaří pivo nepřetržitě již 500 let. Lepší místo pro vyučení si Petr Hauskrecht ani nemohl přát. Při drhnutí dubových kádí ve vlhkém studeném sklepě snil o tom, mít jednou také takový pivovar – jakkoliv se to zdálo v roce 1978 nereálné. Jako vzpomínku na svá učňovská léta se proto Petr rozhodl uvařit pivo, které by se směle mohlo rovnat svému klasickému předobrazu. Konečně posuďte sami: PH 13 Black Flek, první ze série speciálů Peter´s Collection vaří Petr ze čtyř druhů sladů s výraznou krémově kávovou chutí podbarvenou chmelovou hořkostí. Po nalití vytváří hustou pěnu, která zanechává po napití zřetelné stopy v podobě kroužků.“