Na Božence 25.06.2017

V neděli bude na trojce SLAVKOVSKÝ T.N.T ALE – světlé speciální svrchně kvašené 14%, obsah alkoholu: 5,8 % obj.

Svrchně kvašený speciál pyšnící se zlatavou medovou barvou a hustou krémovou pěnou. Střední hořkost, nižší říz, příjemné tóny granátového jablka s hřejivým karamelovým kontrastem. Při výrobě tohoto piva byl použit speciální slad Pale Ale a především neobyčejná odrůda chmele T.N.T. Tento druh chmele se vyznačuje vskutku neobvyklou chutí a svébytným aromatem.

Na Božence 21.06.2017

Po dopití trochy včerejšího výbornýho Seasonu narazím v těchto pařácích vhodnou SLAVKOVSKOU DESÍTKU, 4%.

Nejedná se o běžný průmyslový výčepní druh piva, nýbrž o charakterově důstojnou desítku. Svojí světlou barvou a sněhovou pěnou, kterou doplňuje jemná chmelová hořkost, je vhodná nejen ke každodenní konzumaci. Slavkovská desítka překvapuje jemností, vyvážeností a nečekaně i svým plnějším tělem. Tohle pivo nemusí jen hasit letní žízeň, nýbrž může sloužit jako společník celého večera.

Na Božence 20.06.2017

Dnes bude na trojce Duck&Dog Raven Saison 12% z Rajhradu. Pivo z kooperace s plzeňským pivovarem Raven.

„Saison je belgický pivní styl, jež původně sloužil pracovníkům na farmách k zahnání žízně přes horké dny. Toto svěží pivo původně obsahovalo kolem 3% alkoholu, náš Saison je s 5,8% alkoholu trochu silnější, proto s hašením žízně při práci na poli doporučujeme být obezřetnější.“

Na Božence 13.06.2017

Dnes bude na trojce BESKYDSKÝ YAKIMA VALLEY, American Pale Lager, 12°, 4,8% z pivovárku v Ostravici.

Yakima Valley – „údolí plné chmele“ leží na jihu státu Washington. Právě z tohoto údolí pocházejí tři odrůdy aromatických chmelů použitých na chmelení v tomto pivu typu American Pale Lager.

Na Božence 14.05.2017

Dnes v neděli bude na trojce světlý pšeničný NAKUOŘENÍ HUZ 13° RAUCHWEIZEN, 5,4%, z pivovaru CLOCK Potštejn.

Tmavě zlatá barva, zakalené. Vyšší bílá pěna. Vůně koření, banánu a vanilky ukrytá za výrazným kouřovým aroma. Chuť plná, sladová, uzená a ovocná – velmi komplexní. Říz vyšší, hořkost nízká. Uvařeno ze sladů nakuřovaných nad dubovým a bukovým dřevem.