Pivnice Na Šrébráku 27.09.2016

Vážení přátelé,
dnes na čepu tato piva:

AMERICAN WHEAT 13° světlé svrchně kvašené pšeničné pivo ze Zámeckého pivovaru Frýdlant.
Toto pivo je vařeno z více jak 70% pšeničných sladů (světlých i karamelových) a sladu plzeňského, což mu dává krásnou meruňkovou barvu. Chmeleno je do várky i za studena Americkými chmely Cascade, Citra a Amarillo na IBU 29. Výsledkem je pivo sladké vůně meruněk, která se snoubí s nakyslou citrusovou vůní a na závěr přichází tóny zeleného čaje. Pivo má vyšší říz, je příjemně tělnaté a svěží, v chuti sladkokyselé a v závěru příjemně hořké.

CLOCK APA 12° z Řemeslného pivovaru Clock v Potštejně.
Zlatá barva, nižší hustá pěna. Osvěžující lehké aroma citrusových plodů a chmelových pryskyřic. Středně plné sladové tělo, více prokvašené se středním řízem. Střední hořkost, ale o to výraznější aroma amerických chmelů Simcoe a Cascade. Odlehčená verze American IPA s vyšší pitelností, vhodná k celovečernímu posezení.
Legislativní typ: svrchně kvašené světlé pivo – ležák, nefiltrované, nepasterizované
Parametry: 12%EPM, 5,0%VOL., 9EBC, 35IBU.

JISKRA ALE 10° z Radničního pivovaru Jihlava.
Nefiltrované, nepasterované, svrchně kvašené pivo, které svou hořkostí připomíná pivo typu APA (American Pale Ale), ale díky nižšímu množství alkoholu je to taková lehká letní varianta. Pivo slámové barvy, s výraznou hořkostí a chmelovou vůní – hořký Cream Ale. V chuti je náznak citrusových plodů a jehličnanů.

DOUBRAVNÍK 11° letní ležák z minipivovaru v Doubravníku.

ZÁVIŠ 12° z Měšťanského pivovaru Polička.