Pivnice Na Šrébráku 25.06.2018

Dnes na čepu tato piva:

ALL NIGHT LONG Session IPA 13° z pivovaru Raven Plzeň.

GREPIS Fruit Ale 10° z pivovaru Frankies Břeclav.
Limetus, Grepis, Melounius, Jahodis… Od léta 2017 jsme začali experimentovat s přidáváním čerstvého ovoce do piva. Jedná se o svěží letní piva s obsahem alkoholu cca 4%. Nečekejte žádné sirupy, tresti ani limonády – používáme výhradně čerstvé ovoce: grepy, limetky, meruňky, jahody, žlutý meloun – prostě vše, co nám přijde pod ruku a co je zrovna k mání. Celé ovoce nakrájíme a rozmačkáme včetně kůry, dužiny a šťávy a přidáme do ležáckého tanku. Je to pecka. (pecky nepoužíváme)

BESKYDSKÝ LEŽÁK 12° z Beskydského pivovárku Ostravice.

HLADOV 10° z Rodinného pivovaru Pospíchalovi v Hladově.

ZÁVIŠ 12° z Měšťanského pivovaru Polička.
Záviš z Falkenštejna patřil k rodu jihočeských Vítkovců. Byl milencem a později manželem Kunhuty, vdovy po Přemyslu Otakaru II. Jejich útočištěm se na krátký čas stal hrad Svojanov, ležící v lesích necelých 20 km od Poličky.
12° světlý ležák nesoucí jeho jméno je pivo zlatavé barvy, má jemný říz a plnost s citelným chmelovým aroma.
Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.
Typ piva: Světlý ležák.Průměrný EPM: 12,4 % Alkohol: 5,5 % obj.