Pivnice Na Šrébráku 22.10.2017

Dnes na čepu tato piva:

UP ALE 11° z minipivovaru Chomout Olomouc
Blondýna je ztělesněným snem všech věčných studentů (a studentek). Zaručeně přírodní blond! Lehoučké, svěží a vysportované tělo! Ideální společnice pro horké letní večery, ale také skvělá holka do nepohody. Vězte tedy, že jedna vám určitě stačit nebude!
Parametry: 11,5° – 4.8 % obj. alk. – 30 IBU.

BESKYDSKÉ HOŘKÉ IPA 14° z Beskydského pivovárku v Ostravici
Styl: svrchně kvašený speciál IPA
Alkohol: 6,5 %, EPM: 14 , Chmely: Bravo, Amarillo, Citra
Slady: moravský, vídeňský, mnichovský, karamelový
Voda: čistá a měkká beskydská voda.
Nezapomenutelná lahodně hořká chuť i vůně tohoto svrchně kvašeného pivního speciálu vychází z vyššího obsahu alkoholu a vydatného několikafázového chmelení.

IGNÁC 12° z Radničního pivovaru Jihlava
Nefiltrovaný, nepasterovaný, spodně kvašený ležák plzeňského typu. Pivo světle zlatavé barvy, výrazně chmelové chuti s vyváženou hořkostí. Příprava tradiční technologií dvojího rmutování ve varně, kvašení ve spilce a zrání v ležáckém sklepě.
Pivní styl: světlý ležák
Obsah alkoholu: 4,7 %
Hořkost: 40,4 IBU
EPM: 12,2° plato
Barva: 12,65 EBC
Sládek: Jára Dorážka
Složení: český, mnichovský a karamelový slad, žatecký chmel, lahodná jihlavská voda, pivovarské kvasnice.
Název piva je spojen se jménem kostela sv. Ignáce, který se nachází v sousedství Radničního pivovaru a taktéž se zakladatelem Jezuitského řádu, který v Jihlavě zanechal nesmazatelné historické stopy.

ALBRECHT 10° ze Zámeckého pivovaru Frýdlant
Albrecht 10° je poctivá, a díky pečlivě vybrané skladbě sladů, na svou stupňovitost i překvapivě plná a krásně barevná desítka. Díky vyššímu prokvašení má navíc také slušný obsah alkoholu.Užijte si příjemně hořké pivo s plným tělem, výrazným aroma českých chmelů, a silnou pitelností, která neunaví.​
Autor receptu: Pavel Palouš Styl: Light Pale Czech Lager
Zákonná kategorie: světlé spodně kvašené výčepní pivo Slad: český světlý, mnichovský, karamelový Chmel: Žatecký poloraný červeňák, Sládek EPM: 10%. Obsah alkoholu: 4,0%obj. IBU: 25 EBC: 15.

ZÁVIŠ 12° z Měšťanského pivovaru Polička