Pivnice Na Šrébráku 18.10.2018

Dnes na čepu tato piva:

MASARYK APA 13° z minipivovaru Křikloun Hodonín.
Pivo uvařené ke 100-mu výročí vzniku republiky. světlé speciální pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované. EPM:13°, alc: 5,6

GREPIS Fruit Ale 10,5° z pivovaru Frankies Břeclav.
Jedná se o svěží letní piva s obsahem alkoholu cca 4%. Nečekejte žádné sirupy, tresti ani limonády – používáme výhradně čerstvé ovoce. Celé ovoce nakrájíme a rozmačkáme včetně kůry, dužiny a šťávy a přidáme do ležáckého tanku. Fruit / Spice / Herb / Vegetable Mixed Beer
světlé ochucené grapefriutové výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované. EPM/Obj:10° / 4%

HEKTOR 10° světlé výčepní z Řemeslného pivovaru Clock Potštejn.
Zlatá barva, bílá pěna. Vyvážené aroma sladu a žateckého chmele. Plnější sladové tělo, středně prokvašené s vyšším řízem. Střední hořkost s důrazem na extrakci příjemné chuti žateckého poloranného červeňáku. Velmi pitelná slabší verze českého ležáku vhodná k uhašení žízně.
Legislativní typ: spodně kvašené světlé výčepní pivo, nefiltrované, nepasterizované
Složení: voda, slad, upravený chmel
Parametry: 10%EPM, 4,0%VOL., 9EBC, 30IBU.

BESKYDSKÝ Ležák 12° z Beskydského pivovárku Ostravice.
Pouze čistá voda z beskydských hor, ječný slad a české chmely jsou obsaženy v našem Beskydském ležáku.

ZÁVIŠ 12° světlý ležák z Měšťanského pivovaru v Poličce.
Záviš z Falkenštejna patřil k rodu jihočeských Vítkovců. Byl milencem a později manželem Kunhuty, vdovy po Přemyslu Otakaru II. Jejich útočištěm se na krátký čas stal hrad Svojanov, ležící v lesích necelých 20 km od Poličky.
12° světlý ležák nesoucí jeho jméno je pivo zlatavé barvy, má jemný říz a plnost s citelným chmelovým aroma.
Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.