Pivnice Na Šrébráku 15.10.2018

Dnes na čepu tato piva:

AK 47 11° APA z minipivovaru Nomád v Děčíně.
Název piva pochází z počátečních písmen chmelů, které byly použity, Agnus a Kazbek a odhadované hořkosti 47. Pivo má zlatou barvu a v aroma a chuti se střídá chmel, citrusové tóny a karamel. I český chmel dokáže udělat pořádný rachot.
Obsah alkoholu: 4,6%
Stupňovitost: 11,4%
Hořkost: 47 IBU
Složení: voda, ječný slad, chmel (Agnus, Kazbek), kvasinky.

ABEL TASMAN 14°IPA z Beskydského pivovárku v Ostravici.
Styl: svrchně kvašený speciál IPA
Alkohol: 6,2 %
EPM: 14
Chmely: Bravo, Cascade, Galaxy
Slady: plzeňský, vídeňský, mnichovský, karamelový
Voda: měkká beskydská voda
Když holandský námořník Abel Tasman objevil roku 1642 Tasmánii, určitě netušil, že se z Tasmánie jednou stane významná chmelařská oblast. A právě tasmánský chmel dodává tomuto pivnímu speciálu vyjímečně hořkou chuť a vůni.

COBOLIS světlý ležák 12° z pivovaru Ládví.
Pivní styl: Czech Premium Pale Lager, EPM: 12 %, Alc.: 4,6 %
Chlebnatá a hořká dvanáctka zlaté barvy s bílou hustou pěnou . Je uvařena na dva rmuty z plzeńského sladu a žateckých chmelů. Nejlepší ležák festivalu ,, Slunce ve skle 2018,,

HOLENDR 10° z pivovaru Holendr Valašské Meziříčí.

ZÁVIŠ 12° světlý ležák z Měšťanského pivovaru v Poličce.
Záviš z Falkenštejna patřil k rodu jihočeských Vítkovců. Byl milencem a později manželem Kunhuty, vdovy po Přemyslu Otakaru II. Jejich útočištěm se na krátký čas stal hrad Svojanov, ležící v lesích necelých 20 km od Poličky.
12° světlý ležák nesoucí jeho jméno je pivo zlatavé barvy, má jemný říz a plnost s citelným chmelovým aroma.
Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.