Pivnice Na Šrébráku 08.01.2019

Dnes na čepu tato piva:

HEKTOR 10° z Řemeslného pivovaru Clock Potštejn.
Zlatá barva, bílá pěna. Vyvážené aroma sladu a žateckého chmele. Plnější sladové tělo, středně prokvašené s vyšším řízem. Střední hořkost s důrazem na extrakci příjemné chuti žateckého poloranného červeňáku. Velmi pitelná slabší verze českého ležáku vhodná k uhašení žízně. 10%EPM, 4,0%VOL., 9EBC, 30IBU.

BENEDICT 12° z Břevnovkého klášterního pivovaru sv. Vojtěcha.
Klasická světlá dvanáctka 12° vyrobená tradičním způsobem vyznačující se plností a silnou, ale jemnou hořkostí. Pivo je vhodné k českým jídlům, k zahnání žízně i k posezení s přáteli.

BESKYDKÉ HOŘKÉ IPA 14° z Beskydského pivovárku Otravice.
Styl: svrchně kvašený speciál IPA
Alkohol: 6,5 % EPM: 14
Chmely: Amarillo, Citra
Slady: plzeňský, vídeňský, mnichovský, karamelový
Voda: měkká beskydská voda
Nezapomenutelná lahodně hořká chuť i vůně tohoto svrchně kvašeného pivního speciálu vychází z vyššího obsahu alkoholu a vydatného několikafázového chmelení.

JISKRA ALE 10° z Radničního pivovaru Jihlava.
Nefiltrované, nepasterované, svrchně kvašené pivo, které svou hořkostí připomíná pivo typu APA (American Pale Ale), ale díky nižšímu množství alkoholu je to taková lehká letní varianta. Pivo slámové barvy, s výraznou hořkostí a chmelovou vůní – hořký Cream Ale. V chuti je náznak citrusových plodů a jehličnanů.
Pivní styl: Ale
Obsah alkoholu: 3,8%
Hořkost: 75 IBU
EPM: 10,5° plato
Barva: 10 EBC
Sládek: Jára Dorážka
Složení: český slad, chmely Cascade a Chinook, lahodná jihlavská voda, pivovarské kvasnice.

ZÁVIŠ 12° z Měšťanského pivovaru v Poličce.
Záviš z Falkenštejna patřil k rodu jihočeských Vítkovců. Byl milencem a později manželem Kunhuty, vdovy po Přemyslu Otakaru II. Jejich útočištěm se na krátký čas stal hrad Svojanov, ležící v lesích necelých 20 km od Poličky.
12° světlý ležák nesoucí jeho jméno je pivo zlatavé barvy, má jemný říz a plnost s citelným chmelovým aroma.
Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.