Pivnice Na Šrébráku 07.01.2019

Dnes na čepu tato piva:

BESKYDKÉ HOŘKÉ IPA 14° z Beskydského pivovárku Otravice.
Styl: svrchně kvašený speciál IPA
Alkohol: 6,5 %
EPM: 14
Chmely: Amarillo, Citra
Slady: plzeňský, vídeňský, mnichovský, karamelový
Voda: měkká beskydská voda
Nezapomenutelná lahodně hořká chuť i vůně tohoto svrchně kvašeného pivního speciálu vychází z vyššího obsahu alkoholu a vydatného několikafázového chmelení.

JISKRA ALE 10° z Radničního pivovaru Jihlava.
Nefiltrované, nepasterované, svrchně kvašené pivo, které svou hořkostí připomíná pivo typu APA (American Pale Ale), ale díky nižšímu množství alkoholu je to taková lehká letní varianta. Pivo slámové barvy, s výraznou hořkostí a chmelovou vůní – hořký Cream Ale. V chuti je náznak citrusových plodů a jehličnanů.
Pivní styl: Ale
Obsah alkoholu: 3,8%
Hořkost: 75 IBU
EPM: 10,5° plato
Barva: 10 EBC
Sládek: Jára Dorážka
Složení: český slad, chmely Cascade a Chinook, lahodná jihlavská voda, pivovarské kvasnice.

MEDVĚD 12° svělý ležák z pivovaru Krkonošský Medvěd Vrchlabí.
Spodně kvašené pivo, vařené klasickým tří-rmutovým postupem. Obsah alkoholu 4,9%obj.
Chmely:ŽPČ, Hallertau Blanc. Hořkost: 40 IBU. Kvasinky: Spodní (SafLager S-189)
Při výrobě našeho světlého ležáku vycházíme z léty ověřených tradičních postupů výroby piva českého tipu. Svou sytou zlatavou barvu pivo získává intenzivním vařením každého ze tří rmutů. Hořkost je intenzivní, nikoliv však ulpívající ani drsná, natožpak nepříjemná. Většina hořkých látek pochází totiž z Žateckého poloraného červeňáku, který tomuto pivu dává jemnou hořkost a intenzivní chmelové aroma. Jedná se o klasické české pivo plzeňského tipu, vyráběné s úctou k tradičním postupům výroby českého piva.

FRANKIES 11° světlý ležák z pivovaru Frankies Břeclav.
Na pořádný ležák nedáme dopustit. Ten náš vaříme klasickým způsobem z plzeňského sladu a žateckého chmele a v závislosti na ročním období tvoří až 50% naší produkce. Ačkoliv se jedná o tradiční recepturu i suroviny, rukopis Frankies je v něm dobře čitelný. Jeden z důvodů, proč se ráno těšíme do práce.

ZÁVIŠ 12° z Měšťanského pivovaru Polička.