Pivnice Na Šrébráku 01.06.2017

Dnes na čepu:

FRANKIES 11° světlý ležák z pivovaru Frankies v Břeclavi.
Klasický spodně kvašený ležák plzeňského typu. Jedná se o tradiční české pivo, vyznačující se čistou sladovou chutí a velmi jemnou hořkostí, jež mu dodávají žatecké chmely. V našem podání ležáku pak vynikne především plná chuť, jež je dosažena volbou kvasnic s nižším stupněm prokvašení a jemným květinovým nádechem. Zlatavé barvy dosahujeme použitím plzeňského sladu, malého procenta speciálního sladu a především dvojího rmutování. Výsledný produkt se pak může chlubit vyváženou sladovo-hořkou chutí a decentní vůní.

OPICE IPA 14° z pivovaru Nachmelená Opice Krnov.
Vznešený pivní styl IPA s americkými chmely. Svrchně kvašené pivo s výrazným aroma po pryskyřici (až borovici), citrusech a tropickém ovoci. Typická je vyšší až suchá hořkost.

VICTORIE IPA 14° z Beskydského pivovárku v Ostravici.
Styl: svrchně kvašený speciál IPA
Alkohol: 6,6 %, EPM: 14
Chmely: Summit, Cascade, Topaz
Slady: moravský, mnichovský, karamelový
Voda: čistá a měkká beskydská voda
Byla to právě královna Victoria, která dala sládkům pokyn k výrobě tohoto osobitého typu piva India Pale Ale.

ALBRECHT 12° ze Zámeckého pivovaru Frýdlant.
​​Silnější ze spodně kvašených Albrechtů, k jehož chmelení byl použit jen žatecký poloraný červeňák. Avšak jeho dávka byla výrazně navýšena. V sypání byl užit 100% český světlý slad, který pivu dává jeho zlatavou barvu, typickou pro české ležáky. Pivo zraje v ležáckém tanku až dva měsíce a ke spotřebiteli je expedováno bez filtrace.
Autor receptu: Pavel Palouš Styl: Pale Czech Premium Lager Zákonná kategorie: světlý spodně kvašený ležák Slad: český světlý Chmel: Žatecký poloraný červeňák EPM: 12%. Obsah alkoholu: 5,0%obj. IBU: 40 EBC: 12.

ZÁVIŠ 12° z Měšťanského pivovaru Polička.