Krkonošská hospůdka 02.10.2017

Tak vás všechny po volnu zdravíme, a jelikož se ve středu pil většinou Krákora s „bédéčkem“, tak dnes konečně PolACzech Latajaci browar Tukan 2 American Saison 12° a doplní jej báječný India Pale Lager 14° od Černý Potoka (5,9alc. 48IBU, slady: plzeňský, mnichovský, carared, carafa, chmely: nugget, cascade, citra, mosaic, simcoe) Máte se na co těšit…

Krkonošská hospůdka 21.09.2017

Během odpoledne Krkonošský Medvěd sv. ležák 12° a Rye R.I.P. 14° z Vrchlabí, večer přijde na řadu KOPILOT IPA 15° z létajícího pivovaru Hangár – pár slov z pivováru:
světlý svrchně kvašený speciál, nefiltrovaný, obsah alkoholu 6,2% obj., hořkost 80 EBU složení: voda, slad plzeňský a mnichovský, chmely Polaris, Chinook, Cascade, kvasnice US-05.
Jedná se o verzi našeho nejoblíbenějšího piva IPA Pilot. Upravili jsme poměry sladů i chmelení a pivo jsme nechali dlouho uležet.
K výrobě byl použit hlavně plzeňský slad. Malý podíl mnichovského sladu dává pivu nejen barvu, ale i větší plnost sladového těla s jemnými karamelovými tóny rozvíjejícími se s vyšší teplotou. Trojice chmelů ladí společným kořeněno-bylinným charakterem. Hlavním nositelem hořkosti je německý chmel Polaris (21% α hořkých kyselin!), který dodává pivu i velmi osvěžující charakter svým chladivým nádechem. Lehké citrusové a květinové aroma přináší chmel Cascade použitý i na studené chmelení.

Krkonošská hospůdka 20.09.2017

Dnes ještě k ochutnání Permon Hopper Dr. Rudi 15°, poté pouze 2x do roka vařená Rye IPA čili R.I.P. 14° z Krkonošského Medvěda – zde popisek z pivováru – proti loňské várce jsme jej uvařili o něco světlejší. Ve chmelovém aroma opět dominuje Sorachi Ace, v této várce se ale i více projevuje Amarillo. Vznikla tedy kombinace kokosu a pomeranče. Tyto dva chmely opět doplňují odrůdy Mosaic a Rakau. Struktura piva je opět velmi „táhnoucí se“ a hutná. I v této letošní várce jsme totiž zachovali 42% žitného sladu z celkového sypání na várku. Tento sládkovský masochismus budeme opakovat nejdříve až zase příští rok.

Krkonošská hospůdka 15.09.2017

Dnes si dáme dvě silnější pifka, Permon Hopper Dr. Rudi 15°(Novozélandská odrůda chmele vyvinutá již dříve pod jménem „Super alfa“ v Novozélandském institutu pro výzkum rostlinných a potravinářských produktů. Po velkém úspěchu na trhu byla tato odrůda pojmenována Dr. Rudi. Dr. Rudi je ideální na piva typu single hop a na kombinaci do svrchně kvašených piv na „DRY HOPPING“ v kombinaci s ostatními chmely. Aroma: Pryskyřice, borovice, citrónová tráva, pinie) a ještě Sheriff IPA 15° Pivovar Máša Řevničov.