Beergeek Bar 19.12.2016

Chorvatský týden je tady! Dneska narážíme první sudy a nebude mezi nimi chybět ani pivovar Crafter’s. A zásobeni jsme opravdu dobře, od Crafter’s máme hned 7 různých piv.

Crafter’s Glider Pilsner, Czech Pale Lager, 12°, 5% ABV. Jak zvládne chorvatský pivovar českou dvanáctku podle českého receptu?

Crafter’s Switch, Rye IPA, 6.9% ABV. Žitná IPA. Čeká vás exploze vůní tropického ovoce a citrusů. Kombinace žita a amerického chmele přináší hořké, ale velmi aromatické pivo s plným tělem.

Crafter’s Chimney, Oatmeal Stout, 4.8% ABV. Krémová chuť a vůně pražené kávy s ovocnými tóny. Díky nízké hladině alkoholu lze pít kdykoliv během dne, případně večer ve větším množství.

Crafter’s Escape, English IPA, 5% ABV. Tradiční anglický recept s aroma evropských i amerických chmelů. Příjemné pivo s citrusovými tóny.

Crafter’s Pumpker, Pumpkin Ale, 5.5% ABV. Podzim už je skoro za námi, ale i tak si můžeme dát dýňové pivo. Oranžové, kořeněné, karamelové.

Crafter’s Spirit, Wee Heavy, 8% ABV. Zimním pivem je rozhodně tento silný skotský ejl s rozinkami, sušenými švestkami a meruňkami, vanilkou a skořicí.

Crafter’s Swing, American Red Ale, 4.7% ABV. Příjemný ejl s výrazným charakterem sladu i chmelu. Karamelové tělo se spojuje s aroma citrusů a tropického ovoce. Lehké pivo, které se pije velmi dobře.